ATRAKCJE

ATRAKCJE

ATRAKCJE

ATRAKCJE

ATRAKCJE

ATRAKCJE

ATRAKCJE

Obiektyw w stronę natury

Zapraszamy na wystawę fotografii licealistów z Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach, którzy wspólnymi siłami realizują projekt społeczny Młodzi dla Natury w ramach olimpiady praktycznej Zwolnieni z Teorii. W swoim projekcie postanowili zająć się ważnym tematem, jakim jest katastrofa ekologiczna. Ich celem jest uświadamianie głównie młodemu społeczeństwu o powadze tego problemu.

Młodzi dla Natury

Młodzi dla Natury – projekt realizowany w ramach olimpiady praktycznej Zwolnieni z teorii.
Nasze apartamenty podjęły współpracę z projektem ,Młodzi dla Natury, , który realizowany jest przez grupę licealistów z Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach. Cieszymy się, że możemy wesprzeć młodych aktywistów i pomóc w organizowaniu ich projektu.

 

 

Skate Park

Dla fanów łyżworolek i deskorolek przygotowany został Skate Park.

Specjalnie przygotowano plac w Rabce-Zdroju przy ulicy Jana Pawła II, gdzie młodzi ludzie jeżdżący na dwóch, czterech i ośmiu kółkach mogą doskonalić swoje umiejętności wykonując na zamontowanych tam elementach różnego rodzaju ewolucje. To miejsce gdzie można podziwiać sprawność i umiejętności jeżdżących.
Wszystkim fanom „kółek” życzymy miłej zabawy i bezpiecznej jazdy w rabczańskim SKATE PARKU!

Park Zdrojowy w Rabce

Park Zdrojowy

Znajduje się w centrum miasta i zajmuje powierzchnię 30 ha. Należy do największych parków na terenie Małopolski. Zaczął powstawać 112 lat temu. Początkowo dominowały w nim drzewa charakterystyczne dla flory miejscowej; górskiej; podgórskiej – świerki, sosny, modrzewie, buki. Z tego okresu pochodzi grupa 9 modrzewi – pomników przyrody usytuowana wzdłuż północnej strony ul. Parkowej. Z czasem drzewostan był uzupełniany o inne gatunki, głównie liściaste i dziś można w parku spotkać grupy wszystkich drzew rosnących w Polsce, a także niektóre charakterystyczne dla innych regionów Europy i Azji. Bogactwo gatunków sprawia, ze powietrze w parku nasycone jest zwłaszcza latem – różnorodnymi olejkami eterycznymi i zapachami.

Wakacyjne pociągi retro

Wakacyjne pociągi retro (Chabówka-Kasina Wielka)

Podróż zabytkowym pociągiem zestawionym z lokomotywy parowej i wagonów sprzed 80-ciu lat to dla wszystkich pełna niezapomnianych wrażeń niepowtarzalna forma aktywnego wypoczynku. Od 2015 roku pociągi retro jeżdżą w relacji przedłużonej do Kasiny Wielkiej – jednej z najpiękniej i najwyżej położonych stacji kolejowych w Polsce u stóp Śnieżnicy. Jest to jedna z ulubionych atrakcji osób korzystających z noclegu w Rabce, która ułatwia poznanie piękna krajobrazu otaczającego uzdrowisko. Zabytkowy tabor i obsługę zapewnia Skansen w Chabówce.

Rozkład jazdy pociągów retro Chabówka-Kasina Wielka-Chabówka znajdziesz na stronie: http://skansenchabowka.pl

 

Teatr lalek

Teatr Lalek „Rabcio” istnieje od roku 1949, powstał jako teatr amatorski dla dzieci przebywających w sanatoriach w Rabce. Inauguracja Teatru odbyła się 12 listopada 1949 roku w Sanatorium Dziecięcym w Rabce. Wystawiono adaptację baśni Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi” w reżyserii Stanisławy Rączko, z dekoracjami Olgierda Sawickiego i muzyką Zofii Konopczyny. Początkowa nazwa teatru brzmiała „Rabcio Zdrowotek”.

Lodowisko

Lodowisko w Rabce-Zdroju mieści się przy ul. Jana Pawła II obok przepływającego potoku „Słonka”. Jest o wymiarach 29x40m – sztucznie domrażane, z naturalnymi drewnianymi bandami. Teren ogrodzony z czynnym w okresie sobotnio – niedzielnym zewnętrznym grillem z piekącymi się kiełbaskami.

Obok lodowiska w drewnie wykonany jest mini bar, w którym podaje się między innymi kawę, herbatę, grzane piwo, pizzę, zapiekanki, hamburgery itp.

Przy lodowisku czynna jest codziennie wypożyczalnia łyżew (około 140 par) w rozmiarach od 27 do 47) zarówno damskich jak i męskich. Dla dzieci nie umiejących jeździć wypożycza się sanko-łyżwy. Dla chcących nauczenia się jazdy na łyżwach jest możliwość wynajęcia instruktora. Przy wypożyczalni jest również punkt ostrzenia łyżew.